Valtuustoryhmät

Vasemmistoliitolla on Savo-Karjalan vaalipiirissä 70 valtuutettua ja valtuutettuja 20:ssä vaalipiirin 31 kunnasta.

Pohjois-Savo

Iisalmi

Valtuustoryhmän pj. Iivo Polviiivo.polvi(at)gmail.com, 050 6494 4

Iisalmen kaupunginvaltuusto 2017-2021

Keitele

Kiuruvesi

Valtuustoryhmän pj. Sirpa Piippo, sirpa.piippo(at)meili.fi, 040 7014 996

Kiuruveden kaupunginvaltuusto 2017-2021

Kuopio

Valtuustoryhmän pj. Erkki Virtanen, erkki.virtanen52(at)gmail.com, 050 5113 032

Kuopion kaupunginvaltuusto 2017-2021

Lapinlahti

Leppävirta

Pielavesi

Valtuustoryhmän pj. Anja Kukkonenanja.kukkonen(at)pielavesi.fi, 040 5681 505

Pielaveden kunnanvaltuusto 2017-2021

Rautalampi

Valtuustoryhmän pj. Raija Haukkaraija.haukka(at)pp.netsor.fi, 0400 459 708

Rautalammin kunnanvaltuusto 2017-2021

Rautavaara

Valtuustoryhmän pj. Matti Matikainen, maticain(at)gmail.com, 040 5028 017

Rautavaaran kunnanvaltuusto 2017-2021

Siilinjärvi

Sonkajärvi

Valtuustoryhmän pj. Tiina Niskanen

Sonkajärven kunnanvaltuusto 2017-2021

Suonenjoki

Valtuustoryhmän pj. Jani From, janifrom(at)gmail.com, 045 2590 609

Suonenjoen kunnanvaltuusto 2017-2021

Tuusniemi

Valtuustoryhmän pj. Juha Pitkänen, pitkanenjunnu(at)gmail.com, 045 3560 106

Tuusniemen kunnanvaltuusto 2017-2021

Varkaus

Valtuustoryhmän pj. Matti Semi, matti.semi(at)eduskunta.fi, 050 5130 688

Varkauden kaupunginvaltuusto 2017-2021

 

Pohjois-Karjala

Ilomantsi

Valtuustoryhmän pj. Juha Piitulainen, jpiitulainen(at)hotmail.com, 040 5848 274

Ilomantsin kunnanvaltuusto 2017-2021

Joensuu

Valtuustoryhmän pj. Antti Saarelainen, lasitten(at)gmail.com, 045 2363 162

Joensuun kaupunginvaltuusto 2017-2021

Lieksa

Valtuustoryhmän pj. Mahamed Abdillahi, abdillahi.mahamed(at)lieksa.fi, 040 7189 147

Lieksan kaupunginvaltuusto 2017-2021

Valtimo

Valtuustoryhmän pj. Veijo Karppinen, veijo.karppinen(at)oyk.fi, 0500 579 451

Valtimon Kunnanvaltuusto 2017-2021

Outokumpu

Valtuustoryhmän pj. Erkki Mononen, erkki.mononen(at)oikeus.fi, 050 505 4333

Outokummun kaupuninvaltuusto 2017-2021

Rääkkylä