Valtuustoryhmät

Vasemmistoliitolla on Savo-Karjalan vaalipiirissä 70 valtuutettua ja valtuutettuja 20:ssä vaalipiirin 31 kunnasta.

Pohjois-Savo

Iisalmi

Valtuustoryhmän pj. Iivo Polviiivo.polvi(at)gmail.com, 050 6494 4

Iisalmen kaupunginvaltuusto 2017-2021

Keitele

Valtuustoryhmän pj. Eeva Räty, ratyeeva650(at)gmail.com, 044 333 2108

Keiteleen kunnanvaltuusto 2017-2021

Kiuruvesi

Valtuustoryhmän pj. Pentti Ahponen, pentti.ahponen(at)kiuruvesi.fi, 0400 294 459

Kiuruveden kaupunginvaltuusto 2017-2021

Kuopio

Valtuustoryhmän pj. Laura Meriluoto, 044 266 6120, laura.meriluoto(at)kuopio.fi

Kuopion kaupunginvaltuusto 2017-2021

Lapinlahti

Valtuustoryhmän pj. Risto Ollikainen, risto.ollikainen(at)hotmail.fi, 050 330 0956

Leppävirta

Valtuustoryhmän pj. Kaisa Korhonen, kaisa.korhonen(at)leppavirta.fi, 050 536 6688

Leppävirran kunnanvaltuusto 2017-2021

Pielavesi

Valtuustoryhmän pj. Anja Kukkonenanja.kukkonen(at)pielavesi.fi, 040 5681 505

Pielaveden kunnanvaltuusto 2017-2021

Rautalampi

Valtuustoryhmän pj. Ari-Pekka Mustonen, amustonen7(at)hotmail.fi, 050 365 2466

Rautalammin kunnanvaltuusto 2017-2021

Rautavaara

Valtuustoryhmän pj. Matti Matikainen, maticain(at)gmail.com, 040 5028 017

Rautavaaran kunnanvaltuusto 2017-2021

Siilinjärvi

Valtuustoryhmän pj. Raija Hassinenraija.hassinen(at)gmail.com, 044 300 4327

Siilinjärven kunnanvaltuusto 2017-2021

Sonkajärvi

Valtuustoryhmän pj. Tiina Niskanen, tiinaeniskanen(at)gmail.com, 044 525 6706

Sonkajärven kunnanvaltuusto 2017-2021

Suonenjoki

Valtuustoryhmän pj. Jani From, janifrom(at)gmail.com, 045 2590 609

Suonenjoen kunnanvaltuusto 2017-2021

Tuusniemi

Valtuustoryhmän pj. Pekka Martikainen, 040 5915 055

Tuusniemen kunnanvaltuusto 2017-2021

Varkaus

Valtuustoryhmän pj. Matti Semi, matti.semi(at)eduskunta.fi, 050 5130 688

Varkauden kaupunginvaltuusto 2017-2021

 

Pohjois-Karjala

Ilomantsi

Valtuustoryhmän pj. Juha Piitulainen, jpiitulainen(at)hotmail.com, 040 5848 274

Ilomantsin kunnanvaltuusto 2017-2021

Joensuu

Valtuustoryhmän pj. Petteri Tahvanainen, petteri.tahvanainen(at)jns.fi, 040 5788 078,

Joensuun kaupunginvaltuusto 2017-2021

Lieksa

Valtuustoryhmän pj. Veikko Reittu, veikko.reittu(at)lieksa.fi, 040 728 1233

Lieksan kaupunginvaltuusto 2017-2021

Nurmes

Valtuustoryhmän pj. Jussi Hermaja, jussi.hermaja(at)nurmes.fi, 046 613 9884

Nurmeksen kaupunginvaltuusto 2020-2021

Outokumpu

Valtuustoryhmän pj. Erkki Mononen, mononen58(at)gmail.com, 050 505 4333

Outokummun kaupuninvaltuusto 2017-2021

Rääkkylä

Valtuustoryhmän pj. Merja Leskinen, mellum(at)pkarjala.net, 050 564 3805

Rääkkylän kunnanvaltuusto 2017-2021